Inspiracje

4 sposoby na przywitanie wiosny w Twoim mieszkaniu

Kwiecień 29, 2015

    Nareszcie mamy wiosnę! Z tej okazji w każdym domu wielkie wiosenne porządki, przeczesywanie szaf, sprzątanie zakamarków, które się pominęło wcześniej. Wietrzenie wszystkich pokoi.

Jednak dla nas kobiet same porządki to zdecydowanie za mało. Potrzebujemy zmian!
Małe przemeblowanie, nowy mebel, nowy kolor ścian. Ale nie zawsze mamy czas i pieniądze na tak duże zmiany. Dlatego dzisiaj chciałam się podzielić z Wami moimi sposobami na wiosnę w mieszkaniu.1. Znajdź stary mebel i go odnów. Przeszukaj strych czy piwnice. A może mebel nawet stoi w mieszkaniu, ale do tej pory nie przeszkadzał, bądź nie było chęci by go odnowić? To bardzo tani i szybki sposób na dużą zmianę w mieszkaniu. Wystarczy kupić farbę w kolorze jaki tylko nam się marzy, rozłożyć kilka gazet. Kilka godzin i mamy pomalowany i wyschnięty nowy mebel :) 2. Zmień obrazki i zdjęcia na ścianach.To jest mój ulubiony sposób na zmianę otoczenia. Dlatego postawiłam na duże ramy. Duże plakaty można kupić w zasadzie w każdym markecie. Dla tych bardziej wymagających również nie jest problemem kupić wymarzony plakat w internecie.
Do tej pory sami przygotowywaliśmy nasze plakaty, ale ostatnio podczas zakupów w tej „złej i strasznej” Ikei 🙂 rzucił nam się oczy plakat, który nam się spodobał a nie mieliśmy pomysłu na jaki plakat zmienić ten, który u nas wisiał już dłuższy czas. I kupiliśmy go za jedyne 39 zł, także była to miła niespodzianka.
3. Wprowadź kolor!

Jeżeli masz stonowane kolory w mieszkaniu wprowadź coś świeżego, jasnego, kolorowego.
Jeden gadżet czy mebel może naprawdę dużo zmienić.

Dla mnie takim kolorem jest zieleń, bo pasuję idealnie zarówno do jasnych pomieszczeń jak i tych urządzonych w beżach i brązach. Każdy odcień zieleni nastraja mnie pozytywnie. W zasadzie w białych pomieszczeniach każdy kolor doda nowości i świeżości.


4. Zrób łąkę w mieszkaniu.Uwielbiam świeże kwiaty w mieszkaniu, w ogrodzie, wszędzie! Na wiosnę można pojechać na pierwszą lepszą łąkę i narwać sobie kwiatów do domu. Ja jestem raczej z tych leniwych i kwiaty kupuję w sklepie czy na bazarku. Ale od razu się robi przyjemniej w domu. A ile przyjemniej jakby te kwiaty dostawać a nie kupować 🙂

Staram się mieć wiosnę w mieszkaniu cały rok. Ale o tej porze roku wolę być na zewnątrz niż w domu, a skoro już się jest to dobrze byłoby się czuć jak na łące.

Moi domownicy mają swoją wiosnę, dla jednego to wielogodzinne spacery a dla drugiego świeżo upieczona babka i kawa 🙂


A jakie są Wasze sposoby na tą porę roku?Ściskam!

No Comments

    Leave a Reply